خرید بلیط لحظه آخری هواپیما و بلیط چارتر ارزان قیمت

بلیط هواپیما
درباره گرجستان

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

چگونگی خرید ملک در گرجستان

روند ثبت اموال
معرفی ثبت حق مالکیت در اداره خدمات عمومی (وزارت دادگستری گرجستان).

روش ثبت نام کاملا باز و شفاف است.

شهروندان خارجی مجاز به خرید هرنوع املاک و مستغلات هستند.

خارجیان در گرجستان، برای ثبت اسناد نیاز به گذرنامه دارند.

هزینه ثبت نام سند در اداره دادگستری به مدت زمان بستگی دارد
1 روز کاری: 70 دلار.
4 روز کاری: 25 دلار.

 

روند ثبت نام و دریافت سند خرید ملک در گرجستان

نتیجه قرارداد خرید و فروش املاک و مستغلات بین فروشنده و خریدار. رسمی سازی و ثبت قرارداد می تواند در تالار عمومی خدمات (وزارت دادگستری گرجستان) انجام شود.
با توجه به قرارداد منعقده، پرداخت کننده وجه را به حساب بانکی فروشنده می پردازد. پرداختاز هر نوع (پرداخت نقدی یا غیر نقدی) انجام می شود.
املاک و مستغلات مطابق قرارداد معین مشخص می شود و خریدار اذعان می کند که پرداخت انجام شده و راضی است.

این ثبت نام در سالن خدمات عمومی (وزارت دادگستری گرجستان) صورت می گیرد.
هنگام خرید املاک در گرجستان، به ویژه نیاز به پول نقد نیست. پرداخت باید با هر روش مناسب (پرداخت نقدی یا غیر نقدی) انجام شود. روش رایج تر پرداخت بانکی است.

شهروندان خارجی بدون محدودیت امکان باز کردن حساب های بانکی در هر بانک گرجی را دارند؛ آنها فقط به گذرنامه و پول نیاز دارند. در بعضی موارد (با توجه به مبلغ زیاد) بانک ها می توانند اعلامیه درآمد واریز کننده را درخواست کنند.

بهترین روش برای پرداخت وجه خرید ملک، واریز به حساب فروشنده از طریق صرافی های معتبر است.

پرداخت بهای املاک و مستغلات توسط پول ملی (لاری گرجستان) انجام می شود. پرداختی که در حساب شرکت ساختمانی صورت می گیرد، براساس نرخ ارز تعیین شده توسط بانک ملی گرجستان در روز پرداخت است.

در وب سایت های مختلف، قیمت ها برای راحتی بیشتر به دلار اعلام می شود.

خلاصه ثبت “رجیستر حقوق اموال غیر منقول” و اطلاعات مربوطه را می توانید به صورت آنلاین در وب سایت رسمی دادگستری گرجستان ملاحظه کنید.

خلاصه ثبت یا رجیستر عمومی گرجستان شامل (اطلاعات مربوط به مالک، بازداشتی سند، وام مسکن، دادرسی و اختلافات بدهی و غیره) است.

قرارداد خرید و فروش املاک و مستغلات باید به زبان گرجی تهیه شود. در صورت لزوم و درخواست مشتری ترجمه به زبان فارسی و انگیسی نیز موجود است:
ترجمه به زبان مشتری (معمولا 3-6 صفحه) در خدمات ترجمه. هزینه 5 دلار هر صفحه است.
تأیید ترجمه این سند. هزینه 15 دلار هر سند است
اطلاعات بیشتر را می توان در وب سایت رسمی دادگستری یافت.

خرید مسکن در تفلیس (همراه با اخذ اقامت)

(Housing prices in Tbilisi)
قبل از هرگونه اقدام با ما مشورت کنید-تمام محله های تفلیس را به شما معرفی میکنیم.

تلفن  در گرجستان 00995557715557

تلفن در تهران 86037167

آیدی تلگرام  پاسخگویی به سوالات خرید ملک در گرجستان : salva_tours@

کانال تلگرام شرکت سالواتورز:  salvatours@

 

ثبت شرکت بین المللی در گرجستان

ثبت شرکت بین المللی در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

بانک جهانی، گرجستان را به عنوان یکی از پیشتازترین کشورها در اصلاحات اقتصادی معرفی کرده است و در سال 2010 گرجستان را در رتبه یازدهم از نظر سهولت در سرمایه گذاری و سهولت در مراحل ثبت شرکت در گرجستان دارد.

گرجستان هم اکنون در رده کشورهایی نظیر استرالیا، نروژ و ژاپن قرار دارد. مالکیت خارجی شرکتهای گرجستانی آزاد بوده و برای سرمایه گذاران خارجی محدودیتی وجود ندارد. در حال حاضر، این امکان فراهم آمده است تا شرکتهای خارجی در گرجستان حساب های دارای سود دهی افتتاح نمایند و سرمایه گذاران از عوارض واردات و مالیاتهای گمرگی معاف باشند.

برای اطلاعات بیشتر در گرجستان با شماره 00995557715557 

و در تهران با شماره 86037167 تماس بگیرید

آیدی تلگرام  پاسخگویی به سوالات درباره ثبت شرکت در گرجستان : salva_tours@

کانال تلگرام درباره گرجستان:  salvatours@

 

سیاست دولت گرجستان در سرمایه گذاری

بطور کلی دولت گرجستان با تدوین فعالیتهای سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی خدماتی را فراهم آورده تا شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکتهای خصوصی ایجاد نماید. سیستم اقتصادی این کشور در جهت آزادسازی اقتصادی حرکت کرده و سرمایه گذاری برای اتباع خارجی آزاد است و اتباع کشورهای خارجی حق مالکیت بر اموال منقول و غیر منقول را دارند و در صورت ارایه اسناد مثبته، انتقال هر مقدار ارز حاصل از فعالیت اقتصادی امکان پذیر است. همچنین مراحل ثبت شرکت در گرجستانبسیار ساده و روتینگ می باشد.

بهترین روش سرمایه گذاری در گرجستان

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در گرجستان ثبت شرکت میباشد. ثبت شرکت در گرجستان یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود و اسمی که جهت ثبت شرکت در گرجستان انتخاب می شود نشان دهنده موضوع فعالیت آن می باشد. امتیاز اخذ اقامت و ثبت شرکت در گرجستان به هیچ شخص یا شرکتی واگذار نشده است برای همین هر شخصی می تواند به راحتی و با کمک یک مترجم خوب کارهای خود را انجام دهد. اما از آنجایی که هر برنامه ریزی اقتصادی و پولی نیازمند مدیریت بهینه می باشد حضور یک مشاور یا وکیل که اطلاعات کامل و صحیحی در چارچوب قوانین حقوقی ثبت شرکتها داشته باشد میتواند کمک موثری باشد.

بهترین نوع شرکت در گرجستان

متداول ترین نوع ثبت شرکت در گرجستان، شرکت با مسؤلیت محدود است که طیف گسترده ای از تجارت و مشاغل را پوشش می دهد. در ثبت شرکت در گرجستان مطابق پروانه ای که صادر می شود برای انجام فعالیت، شخص می تواند هر شغلی را انتخاب کند و غیر از مشاغل مربوط به تولید و توزیع دارو هر شرکتی را با هر عنوانی هم چون رستوران و سوپرمارکت و … با همان مجوز ثبت کند و فرد با هیچ مشکلی روبه رو نمی شود.

ثبت شرکت در گرجستان کار سختی به نظر نمی آید اما از آنجایی که بهتر آن است تمامی جزئیات قانونی و حقوقی مربوط به امور تجاری و اقتصادی را در نظر گرفت سپردن این امور به افراد باتجربه و کاردان روند ثبت شرکت و کلیه امور اداری را آسان می کند.

انواع شرکت در گرجستان

 • شرکتهای با مسولیت محدود
 • شرکت تضامنی محدود
 • شرکت سرمایه گذاری فردی
 • شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

 • اخذ اقامت از طریق اقدام برای ثبت شرکت با مسؤلیت محدود
 • استخدام پرسنل برای شرکت ثبت شده
 • فعال نمودن شرکت
 • پرداخت کردن بیمه کارکنان
 • پرداخت مالیات برای پرسنل مذکور
 • پرداخت بیمه و مالیاتهای مرتبط با فعالیتهای شرکت

در صورتی که شخص به صورت حضوری اقدام به ثبت شرکت در گرجستان نماید و مراحل ثبت شرکت در گرجستان را به تنهائی طی کند، پروسه روال معمول خود را طی خواهد کرد اما چنانچه از طریق وکیل یا مشاور اقدامات مربوط به ثبت شرکت را انجام دهند چنین مراحلی را باید طی نماید:

 • انتخاب وکیل برای تهیه مدارک لازم به زبان گرجی
 • مطالعه و امضای اسناد
 • گرفتن شماره ثبت شرکت
 • حضور در محضر خانه و ثبت مدارک در حضور و صدور نامه معرفی به شهرداری توسط محضر
 • مراجعه به بانک های معتبر گرجستان بعد از شماره ثبت و افتتاح حساب

مراحل ثبت شرکت در گرجستان با سالواتورز

تلاش برای هر چه بهتر انجام دادن وظایف جهت جلب رضایت افرادی که به سالواتورز اعتماد نموده و امور مربوط به مراحل ثبت شرکت در گرجستان خود را به ما می سپارند این توانایی و انگیزه را به ما داده است که به بهترین شیوه ها در صدد خدمت به مراجعه کنندگان باشیم. از جمله خدماتی که برای ثبت شرکت در گرجستان ارایه خواهیم داد عبارتند از:

 • تنظیم اساسنامه شرکت به دو زبان فارسی و گرجی یا انگلیسی و گرجی و تسلیم اسناد
 • ارائه سند مالکیت و آدرس دائمی و پروانه کسب
 • انعقاد قرارداد معتبر جهت ثبت شرکت
 • تعیین تعهدات طرفین قرار داد و محدوده فعالیت ها
 • افتتاح حساب بانکی شرکتی به نام مدیر عامل و به نام شرکت
 • صدور مهر مربوط به شرکت ثبت شده
 • در اختیار قرار دادن مشاوران متخصص و مترجمین متبحر جهت خرید املاک تجاری
 • ارائه خدمات جهت ثبت شرکت با حضور متقاضی یا بدون حضور متقاضی در گرجستان

 

گرجی‌های ایران

گرجی‌های ایران

گرجی‌های ایران گروهی از مردم گرجی، و یکی از قومیت‌های ساکن ایران هستند که نیاکان آنها عمدتاً به دلیل مقاومت در برابر پادشاهان ایران، از وطن خود گرجستان، به ایران تبعید می‌شدند.

به طوری که در طول حکومت سلسله‌های صفویه، افشاریه و قاجاریه حدود سیصد هزار گرجی  در:قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، اصفهان، فارس، خراسان، تهران و یزد ساکن شده‌اند و امروزه پس از گذشت حدود سه سده، تنها صد هزار تَن از آنان قابل شناسایی هستند که از این میان برخی از گرجی‌های مناطقِ ساحلیِ شمالِ ایران با حفظ برخی از عناصر فرهنگی خود یعنی: لباس، رقص، موسیقی، آشپزی و معماری شناخته می‌شوند و همچنین بعضی از گرجی‌های مناطقِ کوهستانیِ غربِ اصفهان به واسطهٔ گویش به زبان گرجی قابل شناسایی هستند.

حاکمان و امیران گرجی‌تبار ایران

گرجیان مردم سرزمین کوهستانی قفقاز هستند و سخت کوش و جنگ آور بار آمده‌اند و رشادت آنها توجه بسیاری از سیاحان اروپایی و اقوام مختلف را به خود معطوف نموده‌است.

خواجه نظام الملک طوسی، وزیر با تدبیر سلاجقه در بحث از افراد تشکیل دهندهٔ سپاه وجود گرجی‌ها را به عنوان مردانی نیک ضروری می‌داند.

دورهٔ اوج خدمات گرجی‌ها در تعالی اهداف سایر ملل در ایران عصر صفوی می‌باشد.

با حملات شاه طهماسب یکم به گرجستان تعداد بسیاری از گرجی‌ها به ایران وارد شدند. «ورود این گروه نژادی جدید تغییر عمیقی در طبیعت جامعهٔ صفوی پدیدآورد و تأثیرات عمیقی بر نهادهای نظامی و سیاسی کشور نهاد».

گرجی‌ها در ایران به زودی و با سرعت پله‌های ترقی را پیمودند. چنان‌که در پایان دورهٔ سلطنت شاه طهماسب و در منازعات جانشینی او یکی از دو جناح ذی‌نفوذ و مدعی را تشکیل می‌دادند. در زمان سطنت وی محمد خدابنده یک گرجی به نام کیخسرو بیک را در مقام مربّی فرزند وی می‌بینیم. شایان ذکر است این مقامی بود که تنها به بزرگان قزلباش داده می‌شد و وی نخستین غیر قزلباش است که بدین مقام والا دست یافته‌است.

با سیاست‌های شاه عباس که کوشش در کاستن از نیروی قزلباش‌ها و تاجیک‌ها داشت، در دورهٔ سلطنت وی گرجی‌ها به بالاترین مناصب و مقامات لشکری و کشوری دست یافتند. بر پایه برآورد مینورسکی گرجی‌ها و دیگر قفقازی‌ها در پایان سطنت شاه عباس یکم، یک پنجم مناصب بالای اجرایی را اشغال کرده بودند.

در منابع به فهرست بلندی از نامهای امرا و حکام گرجی برمی‌خوریم. آنها از شمالی‌ترین نقطهٔ ایران (قراباغ) تا جنوبی‌ترین نقطه (هرمز) و از شرقی‌ترین نقطه (قندهار) تا غربی‌ترین نقطه (بغداد) حکومت می‌کردند. تنها در دورهٔ صفویه بلکه در دورهٔ افشاریه، زندیه و قاجاریه نیز بسیاری از گرجیان سرشناس و جزء ارکان حکومت بوده‌اند.

 

فهرست حاکمان و امیران گرجی‌تبار دورهٔ صفویه

 • الله وردی خان گرجی وزیر شاه عباس صفوی، سپهسالار امپراتوری صفویان، حاکم ایالت فارس امپراتوری صفویان، بانی سی و سه پل اصفهان و مدرسهٔ خان شیراز
 • امام قلی خان گرجی فرماندهٔ سپاه صفوی در جنگ با پرتغالی‌ها و پایان دادن به حکومت ۱۰۰ سالهٔ آنان در خلیج فارس، حاکم ایالت فارس امپراتوری صفوی، کهگیلویه، لار، هرمز، بحرین، شمیل، مینا، گلپایگان، تویسرکان، محلات، بعضی ولایت‌های خوزستان مانند هویزه و دورق و منطقه‌ای وسیع از قمشه تا سواحل دریای عمان
 • داود خان گرجی حاکم ایالت آذربایجان امپراتوری صفوی، رئیس ایل قاجار در زمان شاه عباس یکم و شاه صفی
 • شیرعلی خان گرجی حاکم همدان، حاکم بغداد
 • اوتار خان گرجی حاکم خوار، سمنان، دماوند و فیروزکوه، رئیس ایل پازوکی، حاکم قندهار
 • گرگین خان گرجی سردار سپاه امپراتوری صفویان، فاتح و حاکم افغانستان امپراتوری صفوی
 • رستم خان گرجی (خسرو میرزا باگراتیونی) فرمانده سپاه صفوی در فتح بغداد، داروغهٔ اصفهان
 • رستم خان گرجی (رستم خان سپهسالار ساآکادزه) سپهسالار امپراتوری صفویان در زمان شاه صفی
 • رستم خان گرجی (رستم خان قوللر آقاسی) قوللر آقاسی، یکی از فرماندهان سپاه ایران در حمله به افغانستان
 • عبدالله خان گرجی حاکم قندهار
 • یوتم سلطان گرجی حاکم ایالت دربند باب‌الأبواب
 • گرگین سلطان گرجی حاکم گسکر و امیر غازیان چپنی
 • جمشید سلطان گرجی حاکم ابیورد و رئیس ایل افشار
 • کیخسرو خان گرجی حاکم ناحیهٔ درون در خراسان، که در زمان حکومت خود چندین بار ازبکان را شکست داد
 • پاآتا بیک گرجی یوزباشی غلامان در دورهٔ سلطنت شاه صفی
 • صفی قلی خان گرجی دیوان بیگ و حاکم ناحیهٔ درون در خراسان، حاکم مشهد، در زمان شاه عباس دوم، دیوان بیگی و نظارت بیوتات سلطنتی
 • محراب بیک گرجی امیر بست و حاکم استر آباد
 • واخوشتی سلطان گرجی حاکم شوشتر
 • کرجاسبی بیک گرجی یوزباشی غلامان و یساول صحبت
 • خسرو بیک گرجی امیر ایل جوانشیر
 • واختانگ بیک گرجی از سرداران سپاه شاه عباس دوم و حاکم شیروان
 • جعفر قلی خان گرجی حاکم استرآباد در زمان شاه عباس دوم
 • سیاوش خان گرجی قوللر آقاسی، حاکم دربند در زمان شاه صفی و حاکم کهگیلویه در زمان شاه عباس دوم
 • محمد قلی خان گرجی حاکم استرآباد
 • لوان بیک گرجی دیوان بیگی اصفهان در زمان شاه سلطان حسین
 • کیخسرو بیک گرجی داروغهٔ اصفهان
 • علی قلی بیک گرجی بردار رستم خان سپهسالار، که بعد از انتصاب برادرش به سمت سپهسالاری امپراتوری صفویان، به جای او منصب دیوان بیگی را یافت.
 • زینل بیک گرجی حاکم مرو در زمان شاه عباس دوم
 • کنستانتین گرجی بیگلربیگی ایروان و حاکم شمس الدینلو و کزخ

فهرست حاکمان و امیران گرجی‌تبار بعد از دورهٔ صفویه[ویرایش]

 • فریدون خان گرجی یوزباشی غلامان در زمان نادرشاه، قوللر آقاسی، نایب السلطنهٔ شاهرخ میرزا
 • سهراب خان گرجی وزیر عادلشاه افشار
 • عبدالله خان گرجی قوللر آقاسی
 • لطف علی خان گرجی توپچی سپاه زند
 • بیژن خان گرجی تفنگدار در زمان ناصرالدین شاه
 • یوسف خان گرجی حاکم اصفهان، بنیانگذار اراک، حاکم اراک
 • خسرو خان گرجی حاکم گیلان
 • غلامحسین سپهدار گرجی حاکم اصفهان در زمان امیرکبیر
 • آقامحمدابراهیم ارباب وزیر دربار، وزیر گمرگ، وزیر خزانه، رئیس اندرونی همایونی، رئیس دواب دولتی ضرابخانه، رئیس قراولان مخصوص وزارت ابنیه، رئیس صندوق مبارکه و چند سمت درباری دیگر
 • میرزاعلی‌اصغر اتابک صدراعظم قاجار و نخست‌وزیر ایران در زمان ناصرالدین شاه
 • الکساندر میرزا سردار ایران در جنگ‌های ایران و روس

شاعران فارسی سرای گرجی‌تبار ایران

گرجستان به علت موقعیت ویژه جغرافیایی خود در درازای اعصار متمادی عرصهٔ کشمکش‌ها و رقابت‌های دولت‌های پر قدرت عصر بوده و در دل یکی از حساس‌ترین مناطق دستخوش تلاطمات گوناگون سیاسی، مذهبی و اقتصادی جای داشته‌است. گرجستان یکی از چند کشوری است که پیوسته در معرض داد و ستد فکری و فرهنگی شرق و غرب بوده و از هر دو منبع سرشار علم و فرهنگ الهام می‌گرفته‌است.

گرجیان در سراسر تاریخ ممتد خود نوجو و نوپسند بودند ولی همواره کوشش می‌کردند که پای بند به اصالت قوی خود باشند و عناصر نوین را با مبادی ریشه دار خود پیوند زنند آنان بدین سان فرهنگ مادی و معنوی ویژهٔ گرجی را که از خصوصیات فرهنگی ملی است به وجود آورده‌اند.

این نوجویی و نوپسندی و فرهنگدوستی ذاتی گرجیان نه تنها در وطن خودشان وجود داشت بلکه آن را در غربت نیز به منصهٔ ظهور رساندند. گرجیانی که توسط صفویان وقاجارها به ایران کوچانده شدند ذوق شعری خود را در زبان مهاجمان بکار بستند و زبان خصم پرکین را به حیله و زیور آراستند.

تفلیس به عنوان شهری که برای مدتی تقریباً طولانی مقر حکام مسلمان بود، رونق علمی و ادبی فراوانی یافت. این رونق نیز زائیدهٔ تسامح مذهبی پادشاهان عیسوی گرجستان بود که نسبت به مسلمانان کمال احترام و محبت را روا می‌داشتند. شعرا و دانشمندان زیادی با عنوان «تفلیسی» در آسمان علم و ادب فارسی و اسلامی درخشیدند و تفلیس در نزد مسلمانان چنان شهرت یافت که مؤلف تاریخ قم می‌نویسد: «… حق جل و علا از جمیع شهرها کوفه و قم و تفلیس را برگزیده است».

فهرست شاعران گرجی فارسی سرای دورهٔ اسلامی تفلیس

 • قاضی تفلیسی
 • کمال تفلیسی
 • لطیف تفلیسی
 • سیف تفلیسی
 • بدر تفلیسی
 • حبیش تفلیسی

فهرست شاعران گرجی فارسی سرای عصر صفویه

 • سروش گرجی
 • زینل بیک
 • بهزاد بیک
 • فضل علی بیک
 • یمینی گرجی
 • ولی گرجی
 • نژاد گرجی
 • کیخسرو گرجستانی
 • شیرمردان بیک
 • علی خان بیک
 • اغورلو بیک
 • باگرات گرجی
 • سیاوش بیک گرجی
 • بزمی کوز
 • کوکبی گرجی

فهرست شاعران گرجی فارسی پس از صفویه

 • مکنون گرجی
 • خسرو گرجی
 • کامی گرجستانی
 • رخشان گرجستانی
 • یوسف گرجی
 • اختر گرجی
 • نشاطی گرجی
 • طالب گرجی
 • میرزا عبدالله گرجی
برچسب ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *